Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije je na včerajšnjih volitvah izbrala vodstvo za prihajajoče štiriletno obdobje. Zaupanje poslancev Skupščine OZS je ponovno prejel Blaž Cvar, ki bo tako zbornico vodil tudi v novem mandatnem obdobju, kar prinaša kontinuiteto s prizadevanjem za izboljšanje pogojev dela slovenskih obrtnikov ter malih in srednjih podjetnikov.
Več poudarkov na naslednji povezavi.
Skupščina OZS je potrdila tudi nadzorni odbor, ki mu bo v novem mandatu predsedoval Marko Gorjak.
Novoizvoljeni člani Nadzornega odbora OZS:
Andrej Kos
Marko Dolinšek
Tomaž Tolič
Miran Andrejek
Imenovani novi člani Upravnega odbora OZS
Skupščina je na predlog predsednika OZS potrdila tudi sestavo Upravnega odbora OZS za mandatno obdobje 2026–2030, ki ga sestavljajo predstavniki območnih zbornic in strokovnih sekcij:
Peter Pišek (OOZ Celje, Celjsko-savinjska regija)
Zoran Simčič (Sekcija gradbincev)
Franc Seršen (Sekcija za promet, OOZ Lj. Šiška)
Bogdan Oblak (OOZ Logatec, Notranjsko-primorska regija)
Srečko Kunst (Sekcija za gostinstvo in turizem)
Sandra Gomboc (OOZ Lendava, Pomurska regija)
Marijan Sadek (Sekcija lesnih strok)
Bojan Železnik (Sekcija kovinarjev, Zasavsko-posavska regija)
Sergej Pinter (OOZ Koper, Obalno-kraška regija)
Ema Pogačar (Gorenjska regija)
Jernej Bortolato (Sekcija DUO)
Jure Matjaž (OOZ Mozirje, Savinjsko-šaleška regija)
Aleš Količ (OOZ Črnomelj, Dolenjsko-bela krajina regija)
Smiljan Škarica (Sekcija frizerjev, OOZ Maribor)
Carli Hugo (OOZ Ptuj, Podravska regija)
Vir: OZS



